gurlife
E

Kadın Hastalıkları ve Doğum

Kadın Hastalıkları ve Doğum Doktorlarımız
Op.Dr. Ramazan BAYIRLI
Kadın Hastalıkları ve Doğum
Op.Dr.Mehmet Zafer TİFTİK
Kadın Hastalıkları ve Doğum
Tıbbi Birimler Tüm Doktorlar

Kadın Hastalıkları ve doğum ile ilgili genel tanı ve tedavi hizmetlerinden başlayarak, menopoz ve osteoporozdan, riskli ve normal gebeliklerin takibine, jinekolojik kanserlerin tanı ve tedavisinden, kısırlık tanı ve tedavisine kadar pek çok alanda hizmet veriyoruz.

Genel Jinekoloji Hizmetleri
Ergenlikten başlayarak, menopoz dönemine kadar her yaştan kadının, tüm sağlık sorunlarının tanı ve tedavisinin yapılarak, rutin kontroller ile önleyici hekimlik uygulamalarının da başarıyla gerçekleştirildiği poliklinik hizmetleri verilmektedir.

Hastalıklara neden olan enfeksiyonlar başta olmak üzere, kasık ağrısı, adet düzensizliği, jinekolojik kanserlerin erken teşhisi için ultrasonografi incelemeleri, PAP-smear testi, rutin jinekoloji muayeneleri polikliniğimizde yapılmaktadır.

Gebelik ve Yüksek Riskli Hamilelik Takip Hizmetleri
Kadınların hayatındaki en önemli ve hassas dönemlerden biri de hamilelik sürecindir. Hastanemizdeki gebe polikliniğinde, anne adaylarının yanında oluyor ve bu süreci bebekleri ve kendileri açısından sağlıklı tamamlayabilmeleri için çalışıyoruz.

Hamileliğin başladığı haftadan itibaren, doğuma kadar tüm anne adaylarının takipleri standart olarak ultrason cihazları ile gerçekleştirilmektedir. Tanıya yönelik yapılan rutin testler arasında ikili test, fetal ense kalınlığı ölçümü, üçlü test, şeker tarama testi, fetal DNA, servikal uzunluk ölçümü, fetal monitorizasyon, gibi incelemeler bulunmaktadır. Yüksek riskli gebelik takibinde doppler USG kontrolü yapılmaktadır. Hamileliğin gelişimine göre normal, sezaryen veya epidural anestezi ile doğum seçenekleri de başarıyla gerçekleştirilmektedir.

Yüksek riskli gebelikler sınıfına giren, gebelik sırasında komplikasyon yaratabilecek hastalıkların varlığında, deneyimli Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanımız yanı sıra diğer branşların da desteği ile takipler sürdürülmektedir. Bu gebeliklerin doğumlarında da, sağlık problemi yaşaması olası bebekler için, her an müdahaleye hazır, bilinçli kadrolarıyla Yenidoğan Yoğun Bakım Ünitesi hekim ve hemşireleri doğumlara eşlik etmektedirler.

Merhaba Dünya!
Gürlife Hospital'da takip sürecinin ardından, doğumunu gerçekleştirdiğimiz tüm bebeklerimize de en az annelerimiz kadar iyi bakmayı hizmetlerimizin bir parçası olarak görüyoruz.

Hastanemizde bebeklerimizin ihtiyaç duyduğu bakımı, uzmanlığının yanı sıra şefkat duygusuyla sunan doktor ve hemşire kadrosuyla hizmet verilmektedir. Kadın Doğum ve sonrasında Pediatri Polikliniği hizmetlerimizle, bebekler doğmadan önce olduğu gibi, doğduktan sonra da Gürlife Hospital'ın profesyonel ilgisi altında bulunuyorlar.

Menopoz ve Osteoporoz Takipleri
Menopoz, bilimsel yaklaşımın ve hassasiyetle de eğilinilmesi gereken, kadınların yaşamındaki özel dönemlerden biridir. Hastanemizin Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümlerinde hastaların menopoz dönemini sağlıklı ve rahat geçirebilmeleri için gerekli tedaviler gerçekleştirilmektedir. Menopoza bağlı gelişen osteoporoz (kemik erimesi) hastalığının önlenmesi, hastalar üzerindeki yıkımlarının en aza indirilmesi konusunda da Kadın Hastalıkları ve Doğum Bölümlerimizin hekimleri, diğer tıp disiplinleriyle yakın işbirliği içinde tedavileri planlamaktadırlar.

Jinekolojik Onkoloji Takipleri
Hastanemizde, jinekolojik kanserler, üreme sistemine ait yüksek risk oluşturan kötü huylu oluşumlar detaylı şekilde incelenmekte ve hem cerrahi hem de medikal tedaviler planlanmaktadır.

Jinekolojik kanserlerin serviks, endometrium ve over kanseri olmak üzere çeşitli türleri bulunmaktadır. Bu tip kanserlerin erken tanısı için smear, HPV testi, kolposkopi, LuViva ve pelvik doppler USG gibi uygulamalar gerçekleştirilmektedir. Ayrıca tedavi süreci sonrasında da tümör marker’ları, bilgisayarlı tomografi (BT) ve MR ile takipleri yapılmaktadır.

Kısırlık

Çocuk sahibi olmak isteyen çiftlerin tüm kontrol ve takipleri kliniğimizde yapılmaktadır. Ultrasonografi ve hormon testleri günlük olarak yapılıp tedaviler planlanmaktadır. Hastanemizde anestezi altında, ameliyathanede, skopi eşliğinde ağrısız Histerosalpingografi (HSG) çekimi yapılmaktadır. Bu Eskişehir’de ilk ve tektir. 

Kadınlarda kısırlığın tüplerde tahribat /tıkanıklık, düzensiz adet döngüsü, endometriozis, yumurtlama bozuklukları, polikistik over sendromu, rahim miyomları, karın içi yapışıklık, tiroid problemleri, obezite olabilir.  Bu kapsamda hastanemizde laparoskopik infertilite cerrahileri, histeroskopik polip, septum ve uterus yapışıklık tedavileri gerçekleştirilmektedir.

Jinekolojik operasyonlar

Rahim ve yumurtalıkları ilgilendiren hastalıklarda (rahim kanseri, rahim içi polipler, myomuteri, over kisti, over kanseri, tubal hastalıklar) histeroskopi, laparoskopik ve açık ameliyat seçenekleri istek ve ihtiyaca göre uygulanmaktadır. Histeroskopi, vajina ve rahim ağzından girilerek histeroskop adı verilen özel bir optik cihaz ile rahim içinin gözlenmesidir. Histeroskopi ameliyatı hafif bir genel anestezi altında yapılmaktadır. Genellikle operasyon süresi 30 dakikayı geçmemektedir. Ayrıca rahim sarkması, idrar torbası ve makat sarkması operasyonları ve idrar kaçırma ameliyatları da kadın hastalıkları ve doğum bölümünde gerçekleştirilmektedir.

 • Gebelik Dönemi Kontrol ve USG Takibi
 • Ense Kalınlığı Ölçümü 2,3,4’lü tarama testi
 • Prenatal Test (Opsiyonel)
 • Riskli Gebelik Takibi
 • Normal Doğum ve Sezaryen Doğum
 • Dış Gebelik Tanısı, Medikal ve Cerrahi Tedavisi
 • Adet Düzensizliği Medikal ve Cerrahi Tedavisi
 • Tümör, Miyom ve Kistlerin Laparoskopik ve Açık Cerrahi Tedavisi
 • Menopoz ve Osteoporoz’un Takip ve Tedavisi
 • Kısırlık Tedavisi ve Aşılama (Tanısal ve Operatif Histeroskopi)
 • Ağrısız Rahim Filmi Çekimi (HSG)
 • Laparoskopik ve Vajinal Histerektomi
 • İdrar Kaçırmanın Medikal ve Cerrahi Tedavisi
 • Rahim Sarkması ve Vajinal Estetik Cerrahiler
 • Meme Kanseri Erken Tanı ve Testleri
 • Rahim ağzı Kanseri Erken Tanı ve Tedavisi ( Kolposkopi, HPV taraması, LuViva, Smear)